Başakşehir Özel Eğitim Merkezi

Başakşehir Özel Eğitim Merkezi

İstanbul merkezli olan özel eğitim merkezlerimizde en iyi koşullarda uzmanlarımızın verdikleri destekler ile özel eğitim gerektiren çocuklarınıza en iyi eğitimi vermeyi hedeflemekteyiz.

. . .

Başakşehir Özel Eğitim Nedir?

Özellikle çocuklarda görülmekte olan özel durumlarda, özgün öğrenim bozukluğu, disleksi ve down sendromu bulunan çocuklara özel eğitim ve özel ilgi verilmesi durumlarında gerek duyulan merkezlerdir. Burada özel olan çocuklarınıza merkez koşullarında tedavi ve destek danışmanlık olarak en iyi koşullarda ortamlar hazırlanmaktadır. Başakşehir özel eğitim merkezi özellikleri içinde danışanlar ile daha ilgili ve özel alanlarda özel hizmetler ile diğer çocuklardan hiç bir konuda ve konumda geri kalmamaları sağlanmaktadır.

. . .

Özel Eğitim Gerektiren Durumlar Nelerdir?

Özellikle ülkemizde çok sayıda karşılaşılan down sendromu ve disleksi gibi özel durumların çocuk yaşta karşılaştığı için henüz hayat tecrübesi olmayan çocuklar üzerinde büyük etkisi bulunmaktadır. Genellikle ebeveynler nasıl durumlarda hangi tepkileri ve ne yapılması gerektiğini bilmediklerinden dolayı uzman görüşüne ihtiyaç duyarlar. Onlarla çocuk bakışı ile iletişim kurar ve onları psikolojik zarar vermeden yönlendirmeye çalışırlar. Başakşehir merkezli olan özel eğitim seansları ile çocuklarınızın diğer çocuklar ile iletişim sorunlar ve uyumluluk problemleri çözüme kavuşturulmaktadır.

Başakşehir özel eğitim hizmetleri özellikle ailelerin ek olarak bilgilendiği çocuklarını kendileri kadar güvenilir ellere bıraktıkları hizmetlerdendir. Daha önce yaşamadıkları sorunlarla karşılaşılan ebeveynlere hangi durumda nasıl davranması gerektiğini ve aile içinde bu özel eğitimlere küçükte olsa devam edebilme becerisini ebeveynlerede kazandırmaktadır.

Genellikle çocukların aldıkları hizmetlerde Başakşehir pedagog olarak sunulan hizmetlerden birazda olsa farklı olan özel eğitim genellikle bir durum ve olay sonrasında yaşanan psikolojik rahatsızlıklardan ziyade doğum ile birlikte gelen sorunlarla ilgilenmektedir.

 

Sosyal medyada paylaşın...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Tumblr
Tumblr
Share on VK
VK
Bien Terapy
10 yıldır biriken tecrübe ve başarı sonucu, 2018 yılında kuruldu. Bien Terapy aile ve bireylerin yaşadıkları psikolojik problemler ile nasıl başa çıkabileceklerine dair beceri kazanmalarını sağlayan ve yaşam kalitelerini arttıran bir danışmanlık merkezidir. >> Devamını Oku

Bir cevap yazın

Top
Whatsapp