Çocuklarda Gecikmiş konuşma nedir?

GECİKMİŞ KONUŞMA NEDENLERİ?

Çocukların belirli konuşmaya başlama dönemleri vardır. Bu durum bazen diğer yaşıt çocuklarına göre daha uzun olabilir. Uzman pedagoglar çocuklar gecikmiş konuşma durumu hakkında detaylı bilgiler verecektir. Bu konu hakkında tam bilgi almak için iletişim bölümünden Bien Terapy ile iletişim kurabilirsiniz.

. . .

ÇOCUKLARDA GEÇ KONUŞMA SORUNU

Çocukların genellikle belirli konuşma zamanları bulunmaktadır. Bu dönemler küçük kelimeler ve uzun cümlelerle belirli sürelerde olmaktadır. Küçük anne baba gibi gelimeleri konuşmaya neredeyse 1 yaşından önce söylemeye başlarken uzun kelime ve cümlelerde 2 3 yaşlarına kadar doğal bir zaman uzunluğu vardır. Çocukların bu süreçlerini genellikle aileler diğer ailelerin çocuklarına göre değerlendirmektedir ama bu yanlıştır. Çocukların konuşmaları bulundukları ortam ve aile içindeki konuşmaların yoğunluğuna göre değişmektedir. Aile içinde hiç konuşma duymayan bir çocuktan erken konuşulmasıda zaten beklenemez. Kardeşi ve onunla ilgilenen sürekli konuşan aile bireyleri olduğunda çok daha erken konuştukları gözlemlenmiştir.
Sosyal medyada paylaşın...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Tumblr
Tumblr
Share on VK
VK
Bien Terapy
10 yıldır biriken tecrübe ve başarı sonucu, 2018 yılında kuruldu. Bien Terapy aile ve bireylerin yaşadıkları psikolojik problemler ile nasıl başa çıkabileceklerine dair beceri kazanmalarını sağlayan ve yaşam kalitelerini arttıran bir danışmanlık merkezidir. >> Devamını Oku

Bir cevap yazın

Top
Whatsapp